70. üzleti ötlet: Legyen a munkád a chatelés

Dátum

Megosztás

A 64. vállalkozás ötlethez, vagyis a virtuális asszisztenshez szolgáltatáshoz lesz hasonló a mostani. Láttál már olyan weboldalt, ahol chat van? Jobb oldalt alul szokott lenni. Néha fel is ugrik, és megkérdi miben segíthetnek… Több cég is alkalmaz ilyet, lehet még én is kipróbálom egyszer. A háttér működése elég egyszerű, több olyan chat is van, aminél a cég a választ (vagy az aki a chatet kezeli) egy applikáción, vagy weboldalon keresztül adja meg. Szóval ott sme kell lenni folyton a gép előtt, csak pittyen egyet, mintha Facebook chat üzenet lenne. Nézzük is az ötletet, de szerintem már tudod is.

70. vállalkozás ötlet: Virtuális ügyfélszolgálat, weboldal chat szolgálat, chatbot

Két ötlettel készültem. Egyik az, amikor te látod el az ügyfélszolgálati feladatokat, másik pedig az, amikor chatbotot készítesz ügyfeleidnek.

a, ötlet – Nagyon sokszor kérdeznek a vásárlók, ügyfelek chaten is, és sajnos erre a cégeknek nincs megfelelő emberük. Sokszor választ sem kapnak a kérdezők, ezt én is tapasztaltam. Pedig hasznos lehet, és ezt a feladatot akár egy külsős is el tudja látni, mivel a termékeket hamar megtanulhatod, és ez előrevetíti azt is, hogy hosszútávon alkalmazni fognak, vagyis hosszútávú megbízási szerződésed lehet.
Tehát a cég weboldalán ott a chat, ha kérdez valaki az nálad pittyen, és te válaszolsz. Ezért kapsz pénzt.

Érdemes olyan céget is direktbe megkeresni, akinél már van chat. Próbáld te ki, válaszolnak e… és ha sokáig nem akkor máris van okod, hogy felhívd őket, és rávedd a szolgáltatásodra. A termékek betanulása rengeteg idődet fogja felemészteni, és az egyéb kérdések. Sokszor kell majd telefonos kapcsolatot is fenntartanod a megbízóddal, mert lehet egyik ügyfelük kérdez valamit, igaz ilyenkor át is irányíthatod a megfelelő emberhez.

b, ötlet Foglalkozz a chatbotokkal.

Ehhez az ötlethez hozzákapcsolható, sőt akár teljesen fel lehet vele turbózni az ötletet. Vagyis chatbotok készítése, beállítása. pl. Facebook Messenger, Viber…
Ez eléggé átalakítja az üzleti modellt is. A Facebook Messengerhez csatlakozott chatbotok most a legelterjedtebbek, mint ügyfélszolgálatra, mint marketing célra lehet használni őket, sőt még adminisztrációs célra is. A cél, hogy megtanuld és utána ügyfeleknek chatbotokat készítés, építs. Egyre több cég ismeri fel ennek a lehetőségét!
Tanuld meg a chatbotok készítését (nem kell hozzá programozói tudás):

A chatbotnál feladataid lesznek:

  • chatbot elkészítése – nem kell félni tőle. Beszélgetéseket, beszélgetés útvonalakat kell megtervezned. Mindent egy kezelőfelületen keresztül.
  • karbantartása, bővítése
  • chatbeszélgetések mendzselése. Több ezer chatüzenetnél még ha automatikus is közbe kell néha avatkozni.

A supportos részhez. Miben tudsz te majd választ adni?

  • céges kérdésekben, termékekben…
  • szoftver, termék beállításban
  • kiszállítási idő
  • mire lehet használni adott terméket
  • paraméterek
  • mikor van a nyitva tartás…. (tudnak ám kérdezni)
  • hibabejelentés
  • rendelés felvételét is intézheted így…

Van rá piaci igény? A több tizezer cég közül neked elég 10-et meggyőznöd. Érdemes havidíjban gondolkodnod. Menni fog? Van rá kereslet? Naná, sok cég használ chatet, de akire rábízzák neki az egész nyűg, hátráltatja a munkában… Ez fontos érv lesz az értékesítésed során.

Célpiac: Vállalkozások, marketing ügynökségek
Megvalósítás, üzlet:
1. Én a chatbot építést javaslom és arra építed rá a supportos részt. Tehát először tanuld meg a chatbot készítést. Chatbot tanfolyam itt.
2. Készíts saját magadnak weboldalt, persze ilyen chat is legyen rajta. Figyelem! Ezek ilyen privát chatek, csak a kérdező látja és te, persze archivál a rendszer.
3. Amikor megkeresel így egy céget, mutasd meg a saját weboldaladon keresztül, hogyan is működik. Sőt a legjobb, ha a chatbotot használod saját marketing célra is, így könnyebb meggyőznöd az érdeklődőket.
4. Ahogy már fent is írtam a feladataid a chatbot elkészítése, menedzselése, bővítése.

Profit várakozás:
Az egyrészt előny is, hogy a cégről sok mindent megtudsz, mert így hosszútávra is alkalmazni fognak, érdekük nekik is.  A betanulási időszakért is kérj pénzt. Havi 50 – 70 ezer forint megbízási díjat kérj egy-egy cégtől. Így kb. 7-10 céget fogsz elbírni egyedül. Napi 8 órában.

Azt soha se felejtsd el, munka nélkül egy ötlet sem hoz profitot. 

További ötletekért gyere vissza a Minnerre minden nap. Biztosan találsz majd olyat, ami felkelti az érdeklődésed.

[adrotate banner=”5″]

Fotó: Envato

 

Mándó Milán
Mándó Milán
Azt az üzleti blogot írom, amit én is szívesen olvasnék. A célom, hogy nap mint nap benntartsalak az üzleti flowban, fenntartsam a lelkesedésed! 9 éve foglalkozom azzal, hogy vállalkozások működését fejlesztem, újítom meg. Imádom az üzleti statisztikákat, stratégiákat, kutatásokat és ezeket mind összekapcsolni. És ebben segítek neked a cikkekben, oktatásokban, sőt akár chaten is!