42. üzleti ötlet: Webshopon keresztül árulj 3D nyomtatós tárgyakat

Dátum

Megosztás

A 3D nyomtatóhoz kapcsolódó ötletet már olvashattál a 37. -nél.  Abban az ötletben is kiemeltem az olyan weboldalakat, ahol már előre megalkotott 3D modellekből lehet kiválasztani azt, amit ki szeretnél nyomtatni. Pl. Superman figura. Nem kell saját magadnak tervezgetni 3D-ben, ami egy picit nehéz.

42. ötlet: Webshop, amiben a vásárló kiválasztja a tárgyat, és te kinyomtatod neki 3D-ben. (nem kell készletet tartanod…)
Az alap ötlet:
A sablonokat a www.thingiverse.com oldalról is letöltheted, illetve kereshetsz az interneten. A webshopot tudod bérelni is, így nem nagy költség. Az elején begyakorlod a 3D nyomtatód használatát, tudod menny idő és pénz egy-egy tárgyat kinyomtatni (így tudod beárazni). De, azt is lehet, hogy egy már meglévő 3D nyomtatós céggel leszerződsz, és neked nyomtatót sem kell az elején venned. (karbantartást igényel. A makettesek főleg jó célpiac számodra.
Ehhez persze hozzá kapcsolhatod a 37. ötletet is
Sőt egy érdekes példám is van már, ezt nézd, egy cég így készít egyedi ékszert, erről itt írtunk: Egyedi ékszerek nyomtatása
„B” ötlet: A shopot is üzemelteted, de a cél az, hogy 3D nyomtatókat értékesíts. Tehát a belépő termék, hogy rendel tőled valamit, de a fő terméked és a nagy profitod a 3D nyomtatók értékesítéséből és a hozzájuk kapcsolódó eszközök eladásából lesz (pl. anyagok). 
„c” ötlet:
Összepárosítod a 3D rajozóló toll értékesítéssel, vagy a Minner startup ötletlével:6. ötlet – 3D nyomtatás, 3Doodler/3D nyomtató toll kiegészítő + közösségi finanszírozó…

Célpiac: Magánszemélyek, cégek
Konkurencia: Nagyon kevés még a konkurencia, a 3D piac még új, érdeklődnek az emberek utána… Lehet, hogy kulcstartóból fogy majd a legtöbb 🙂
Megvalósítás, üzlet:
0. Webáruház indítás feltételeit, lépéseit itt találod külön cikkben. 
1. Bérelsz egy webshop-ot (havi 5-10 ezer forintért már jót is kapsz) – pl. Shoprenter
A webshopodban a termékek azok a tárgyak, amiket kinyomtatsz, ne a 3D mintákkal fárazd a vevőidet, mutasd meg nekik az eredményt, de írd mellé, hogy 3D nyomtatással készül.
2. Veszel egy 3D nyomtatót, vagy leszerződsz egy ilyen céggel (aki kinyomtatja a tárgyakat). A nyomtató árán spórolhatsz is, ha egy partneri szerződéssel, így nem is kell tőke hozzá. Vágj bele még ma! De, azt soha se felejtsd el, munka nélkül egy ötlet sem hoz profitot. 
3. Írj blogot, mutass mintákat, akár videókat is készíthetsz.
4. Célozd meg a maketteseket és a modellezőket

Profit várakozás:
Mivel ez egy új dolog, picit adhatod drágábban is. 20-30% profitot lesz egy-egy termék eladásából.

Webáruház indítása feltételei, lépései

Külön cikkbe szedtem a webáruház indítás lépéseit, mert ha az is ide bekerült volna, akkor eszméletlenül hosszú lenne ez a cikk. Kattints ide és olvasd el! Sőt mentsd majd el a cikket, vagy nyomtasd ki, mert egy jó kis webáruház indítás csekklistát találsz benne!

[adrotate banner=”5″]

Mándó Milán
Mándó Milán
Azt az üzleti blogot írom, amit én is szívesen olvasnék. A célom, hogy nap mint nap benntartsalak az üzleti flowban, fenntartsam a lelkesedésed! 9 éve foglalkozom azzal, hogy vállalkozások működését fejlesztem, újítom meg. Imádom az üzleti statisztikákat, stratégiákat, kutatásokat és ezeket mind összekapcsolni. És ebben segítek neked a cikkekben, oktatásokban, sőt akár chaten is!